У Стенфорді вперше представили робота для індивідуального виготовлення ліків

05.09
13:34

Роботи замість фармацевтів. Спеціальну програму, здатну виготовляти ліки індивідуально для кожного пацієнта, презентувала одна зі світових медичних компаній. Штучний інтелект враховує усі особливості конкретної людини, - запевняють розробники. На що іще він здатен - дивіться далі.

Люди зосереджено працюють за комп'ютерами - типова картинка для будь-якого офісу. Але це лише на перший погляд. Значну частину обов'язків за цих працівників виконують роботи. Штучний інтелект дедалі частіше замінює людину у різних сферах. Дістався вже й медицини. Звісно, це не означає, що в лабораторіях працюють диво-роботи. Це навіть не можна розгледіти очима - іншими словами, - складне програмне забезпечення діє, немов ціла група невтомних і неупереджених супер-дослідників.

"Масштаби зв'язків, які вдалося встановити завдяки нашій програмі, та база інформації набагато перевершують ту, що має така компанія, приміром як IBM. Ми сподіваємося, що в царині медицини - це прискорить розроблення нових ліків. Дозволить фармацевтам отримувати більше інформації про препарати, і, як наслідок - наштовхнути на нові ідеї та винаходи", - розповідає Джекі Хантер, учений з біонаукових досліджень.

Ці так звані боти аналізують хімічні, біологічні та медичні бази даних, а також численні наукові публікації. А в результаті видають найбільш ймовірний рецепт нових ліків

"Наша технологія передусім допомагає зібрати величезну кількість доступної літератури, баз даних, після чого збирає інформацію про пацієнта, - які ліки він вживав, на що хворів і які ризики захворювань має на генетичному рівні. Потім усі дані опрацьовуються, і штучний інтелект починає вираховувати усі ймовірні закономірності, наслідки і робить певні висновки", - розповідає Джекі Хантер, учений з біонаукових досліджень.

Учені Стенфордського університету пішли ще далі, - їхнє програмне забезпечення може діагностувати аритмію серця по кардіограмі. До того ж, комп'ютер робить це краще ніж будь-який медичний експерт. Він сканує нейросітку і після кількох обробок здатен діагностувати аритмію з найвищим ступенем точності. При цьому програма працює не лише точно, а й швидко. Тепер усі аналізи медичних знімків і результатів електрокардіограми можна доручити віртуальним лікарям.

"Електрокардіограма насправді - найбільш корисна на перших етапах діагностування, щоби зрозуміти, які вади серця має пацієнт. Ми змогли автоматизувати увесь процес. Іншими словами - наша програма перебирає на себе величезну кількість рутинної роботи кардіологів", - розповідає Оуні Ханнур, учений Стенфордського університету.

Штучний інтелект виграє у людського - неупередженістю в аналізах і скануваннях, кажуть учені. Роботи сумлінно працюють і в клініках.

Деякі з них потіснили вже медичних асистентів і заповнюють замість них анкети, призначають графік здавання аналізів, видають результати досліджень і записують до лікаря.

Источник:
/
blog comments powered by Disqus

Другие новости

27.05 21:34
Apple запустила сайт с данными о своих пользователях
27.05 11:34
Умер побывавший на Луне астронавт
26.05 22:34
Дальтоников "научат" различать цвета
26.05 22:34
Инженеры создали имеющий уникальные свойства материал
26.05 13:34
Жизнь на Марсе: ученые сделали шокирующее заявление
25.05 23:34
Lenovo показали украинцам мощные ноутбуки для бизнеса
25.05 23:34
Люди готовы массово жениться на роботах - ученые
25.05 15:34
Telegram обвинили в координации терактов
25.05 14:34
У Парижі представили зразки сучасних технологій
25.05 14:34
Французький винахідник створив водне таксі
25.05 11:34
Военным США будут вживлять датчики контроля здоровья
25.05 11:34
У Парижі відкрилася виставка сучасних технологій
25.05 05:34
Гипнотизирующее видео: как движутся облака на Юпитере
24.05 17:34
Косметику навчилися перероблювати у акварельну фарбу
24.05 17:34
Самое холодное место во Вселенной создадут специалисты NASA
24.05 17:34
Масштабная кибератака: в США предупредили Украину об угрозе
24.05 02:34
Илон Маск будет бороться с фейками в интернете
23.05 21:34
Опасный вирус стремительно захватывает устройства по всему миру
23.05 16:34
В смертоносных ураганах нашли антиматерию
23.05 15:34
Модернизируем мотоблок своими руками: безграничные возможности для умельцев