В ООН за санкції проти КНДР проголосували одноголосно

12.09
19:34

Рада безпеки ООН запровадила нові санкції проти Північної Кореї. За відповідну резолюцію проголосували одностайно. Йдеться про програму з шести пунктів, яка має вдарити по державному сектору, однак не зачепить жителів країни. Які саме обмеження ухвалив Радбез та як відреагував світ - розкажуть наші кореспонденти.

Нову резолюцію проти КНДР підтримали всі. Навіть Росія та Китай, які раніше користувалися правом вето. Новий документ обмежує імпорт нафти до Північної Кореї, забороняє експортувати з країни текстильну продукцію, наказує анулювати контракти іноземних компаній із працівниками з КНДР. Тепер під санкції потрапили державні органи влади Північної Кореї. Крім того, заморожуються спільні бізнес-проекти Пхеньяна з іншими країнами.

"Нас не тішить чергове посилення санкцій. Ми не шукаємо війни. Режим КНДР ще не пройшов точки невороття. Щоб повернути своє майбутнє, їм необхідно зупинити свою ядерну програму. Якщо вони доведуть, що зможуть жити у мирі, то світ житиме в мирі з ними", - говорить Ніккі Гейлі постійний представник США в ООН.

Експерти кажуть найболючіший удар це обмеження імпорту нафти. За даними телеканалу CNN США пропонували ще суворіший варіант резолюції повністю заборонити продаж нафти Пхеньяну та заблокувати рахунки лідера країни Кім Чен Ина. Утім, максимальне покарання вирішили поки що не застосовувати.

"Нові обмеження добряче вдарять по державному сектору. Оскільки Північна Корея імпортує нафту та нафтопродукти з-за кордону у великих обсягах. На відміну від держави, приватний сектор КНДР не настільки залежний від цього палива", - говорить Го Мйонг-Г'юн, аналітик інституту політичних досліджень АСАН.

Пхеньян покарали за випробування водневої бомби та запуски балістичної ракети над Японією. Наприкінці серпня ракета пролетіла над усією країною і впала за островом Хоккайдо. У Японії спрацювала система тривоги.

"Важливо змінити політику Північної Кореї шляхом потужного політичного тиску. Такого, якого країна ще не відчувала. Японія прагне керувати цим процесом у співпраці з міжнародною спільнотою. Наші зусилля мають змусити Пхеньян відмовитися від своєї політики", - говорить Сіндзо Абе Прем'єр-міністр Японії.

Щойно в Нью-Йорку ухвалили санкції, міністерство оборони Японії попередило громадян про, ймовірно, нові провокації з боку КНДР.

"Ми не відкидаємо можливості подальших провокацій з боку КНДР. Міністерство оборони Японії, наші та американські військові - напоготові. Ми здатні захистити своїх громадян", - говорить Іцунорі Онодера міністр оборони Японії.

Тим часом Північна Корея досі святкує випробування водневої бомби. У Пхеньяні вже більше тижня возять автобусами вчених, які працювали над створенням зброї масового ураження.

"Наші вчені розроблять та виготовлять ще більше ядерної зброї. І вони це робитимуть, допоки наші вороги не зупинять свою ворожу політику проти Північної Кореї", - говорить Канг Хол студент медичного коледжу в Пхеньяні.

Представник Північної Кореї в ООН під час засідання у Женеві відхилив резолюцію Радбезу. У традиціях риторики Пхеньяна заявив, що Сполучені Штати скоро зіткнуться з найбільшим болем за всю свою історію.

Источник:
/
blog comments powered by Disqus

Другие новости

16.12 02:34
"Подробности недели": прислушаются ли политики Украины к Венецианской комиссии
16.12 02:34
В Минобразования отказались менять скандальную статью закона об образовании
16.12 02:34
Ракеты КНДР: глава Пентагона заявил об уровне угрозы
16.12 02:34
Мусульмане потеряют Мекку и Медину - Эрдоган
15.12 23:34
Гройсман призвал депутатов принять закон о приватизации
15.12 23:34
Президенты Украины и Польши обсудили исторические разногласия
15.12 22:34
Нонсенс з юридичної точки зору: у Венеціанській комісії вказали на недоліки Антикорупційного суду
15.12 22:34
Антикорупційний суд суперечить Конституції - Пташник
15.12 22:34
НАБУ против Минюста: в чем обвиняют чиновников
15.12 22:34
В Киеве презентовали новый Верховный суд Украины
15.12 22:34
Украина должна принять рекомендации Венецианской комиссии - Бойко
15.12 22:34
Встреча Климкина и Тиллерсона: о чем говорили политики
15.12 22:34
Бюджет 2018: у Мінфіні назвали головні фактори
15.12 22:34
Кабмин увеличит выплаты военным пенсионерам
15.12 22:34
Конфликт Польши и Украины находится под контролем - эксперт
15.12 22:34
Экс-министр обороны США призвал Украину бороться с коррупцией
15.12 22:34
Украина и Польша должны объединиться против общего врага - Карасев
15.12 20:34
В Україні запрацював новий Верховний суд
15.12 20:34
Дело Саакашвили: ГПУ обжалует решение Печерского суда
15.12 20:34
Япония подтвердила наличие у КНДР биологического оружия