Генасамблея ООН: Порошенко розвіяв міфи про американську зброю для України

19.09
19:34

Гроші для України. 500 мільйонів доларів військової допомоги передбачив для нашої держави Сенат Сполучених Штатів. Чи надасть Вашингтон у рамках допомоги летальну зброю Києву зокрема про це Петро Порошенко вже у четвер говоритиме з Дональдом Трампом. Сьогодні ж український президент має зустрічі із Президентом Польщі та першими особами ЄС. Про другий день візиту глави держави до США - Дмитро Анопченко.

Війна на Донбасі - тема, яку український президент у тому чи іншому контексті обговорює під час кожної зустрічі тут, у Нью-Йорку. Питання номер один ясна річ, миротворча місія. Але і для розмови з Дональдом Трампом у Петра Порошенка тепер є тема. Затвердивши так званий "Defense Authorization Act" по суті військовий кошторис США, сенатори різко збільшили військову допомогу Україні. До півмільярда доларів. Причому законопроект санкціонує надання Україні оборонних летальних озброєнь. Про зброю для України Порошенко говорив у Вест-Поінт, найпрестижнішій військовій академії Америки, яка може стати партнером одного з українських військових вишів.

"На жаль, щодо надання Україні летальної зброї, у США ще сперечаються, і все через кілька міфів. Міф № 1, що "американські озброєння змусять Росію переправити свою зброю на Донбас". Але Росія ніколи і не припиняла це робити. Міф № 2, що "американські озброєння не вирішать проблему". Але вони точно допоможуть разом із санкціями та дипломатичним тиском! І міф № 3, що це "призведе лише до ескалації". Але це ж підвищить ціну російської агресії і, маючи такий стримувальний фактор, Москва подумає двічі перед тим, як погодитися на нові порушення", - говорить Петро Порошенко, президент України.

Утім, Конгрес розпоряджається лише коштами. Остаточне політичне рішення чи нададуть штати саме летальну зброю лишається за Трампом. Так само Дональд Трамп особисто має сказати, який саме формат миротворчої операції на Донбасі підтримають Штати.

Можливу присутність блакитних шоломів ООН Президент України просто зараз має обговорити зі своїм польським колегою Анджеєм Дудою. Варшава якраз могла б надати для цієї місії своїх військових. А вже за півтори години в нього зустріч тет-а-тет із главою європейської дипломатії, Федерікою Могеріні. Сьогодні для Порошенка взагалі "європейський день": по обіді за місцевим часом призначена ще і розмова з головою Європейської Ради Дональдом Туском. Цього ж дня - окрім формальних і давно запланованих зустрічей - є шанс для переговорів неформальних.

Ген-асамблея - фантастична можливість для цього, коли колег-президентів можна без преси і зайвих формальностей перехопити на два слова просто в кулуарах. От і сьогодні є така змога, оскільки в обід генсек ООН збирає всіх учасників високих дебатів на ланч. А пізно ввечері глав держав на вечерю запрошує вже Дональд Трамп.

Політики минулих часів це коротке рукостискання з президентом США перед вечерею намагалися видати за розмову із першою особою Америки. До України сьогодні інше ставлення. О десятій тридцять ранку четверга відбудуться повноцінні переговори з Трампом, під час яких у багатьох не зрозумілих досі моментах з'явиться ясність.

Источник:
/
blog comments powered by Disqus

Другие новости

18.12 13:34
Причетних до штурму Жовтневого палацу мають притягнути до відповідальності - Геращенко
18.12 10:34
Дипломати засудили штурм концерту прихильниками Саакашвілі
18.12 07:34
В Сиднее открыли почетное консульство Украины
17.12 22:34
Глава Мюнхенской конференции встревожил заявлением о США и России
17.12 22:34
В Киеве штурмовали Октябрьский дворец
17.12 22:34
Аграрная партия провела съезд и приняла решение об участии в выборах
17.12 22:34
Октябрьский дворец взяла под охрану Нацгвардия
17.12 22:34
Великобритания и Канада осудили действия сторонников Саакашвили
17.12 22:34
Великобритания отправила Бориса Джонсона в Москву
17.12 16:34
Аграрные ассоциации выведут селян на митинг в поддержку рынка земли
17.12 16:34
В Украине усложнят условия получения паспорта
17.12 12:34
Трудовой кодекс: какие изменения и риски ждут украинцев
17.12 11:34
Керченский мост переименовали
17.12 10:34
Министра обороны Аргентины отправили в отставку
17.12 04:34
В Совбез ООН внесли резолюцию о статусе Иерусалима
16.12 20:34
Россия на Донбассе и в Крыму захватила реактор и ядерные хранилища - Климкин
16.12 20:34
Молдова утвердила соглашение с Украиной о реадмиссии
16.12 20:34
Украина наладит телевещание для жителей Крыма
16.12 14:34
Трамп обвиняет Китай в "экономической агрессии" - СМИ
16.12 11:34
США ужесточили правила въезда