Депутаты в четверг рассмотрят мораторий на продажу земли и бюджет 2018

05.12
22:34

О Саакашвили говорили сегодня и в парламенте. Нардепы не скупились на политические оценки происходящего, хотя и осторожничали до выступления генерального прокурора.

Юрий Луценко пришел к народным избранникам не с пустыми руками, а с подборкой записей телефонных разговоров. Но обо всем по порядку.

О первой реакции депутатов на события на Костельной, и о том, какие законодательные инициативы ушли на второй план - далее в материале.

События на Костельной стали обсуждать с первых минут пленарного заседания. И первая инициатива - от "Блока Петра Порошенко". Там настаивают, чтобы в Раду приехал Генеральный прокурор - пролить свет на суть обвинений в адрес Саакашвили.

"У зв’язку з тим, що э обгрунтовані підозри про те, що команда Саакашвілі фінансувалась представниками команди Януковича, зокрема Курченка, я ще більше прошу проголосувати за запрошення очільників ГПУ , СБУ, НАБУ і САП до зали парламенту", - говорит народный депутат, "Блок Петра Порошенко" Артур Герасимов.

"Самопомич" и "Батькивщина" тоже реагируют без промедлений. Просят перерыв. Одни нардепы уезжают, другие - уходят совещаться.

"Декілька членів фракції, ми їдем на Костьольну, де Михайла Саакашвілі запакували в воронок, і вивозять", - говорит народный депутат, "Самопомич" Роман Семенуха.

"Ми зібрали всіх керівників фракцій з вимогою обговорити ситуацію в країні, тому що коли президента Грузії арештовують незрозуміло яким чином, невідомо які люди, які не представляються, не допускають адвокатів, народних депутатів, нам здається, це повернення до тоталітаризму", = говорит народный депутат, "Батькивщина" Алексей Рябчин.

В итоге, после перерыва, который затянулся на час, нардепы проголосовали за то, чтобы в парламенте выступили главы силовых ведомств. По очереди. Первым делом - генпрокурор.

"Ми за те, щоб все відбувалось у законний спосіб, ми за те, щоб були надані беззаперечні докази тих ймовірних звинувачень, які будуть силовики висувати тому чи іншому представнику опозиції", - говорит народный депутат, "Блок Петра Порошенко" Ирина Луценко.

"Ми вважаємо, що це ганьба для країни. Я дивлюсь на це з точки зору наших міжнародних партнерів, от що вони бачать сьогодні? Вони бачать суцільне політичне шоу, яке ніяким чином не сприяє відновленню іміджу нашої країни на міжнародному рівні, мені це боляче, тому що люди, які дивляться телебачення і бачать це шоу, і думають, що вся країна така, як відносини президента і Саакашвілі", - говорит глава фракции "Оппозиционный блок" Юрий Бойко.

Во время голосования за отчет силовиков вопрос Саакашвили и закрыли - до вечернего заседания. А дальше все законодательные ультиматумы слегка потеряли остроту, как, например, требование проголосовать за запрет продажи земли.

"Ми наполягаємо на тому, щоб зараз, невідкладно, розглянутий на комітеті був законопроект , який внесла "Батьківщина", про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі на 5 років, і в той же час дати право власникам паїв продати за ринковою вартістю, а не спекулятивною - продати землю державі", - говорит народный депутат, "Батькивщина" Юлия Тимошенко.

"Дев’ять законопроектів зараз знаходиться, якщо сьогодні ми приймемо законопроект, то сьогодні передамо до голови ВР і може в четвер винесем на голосування той законопроект, який підтримав комітет земельний, він складається з двох частин - мораторій на рік, і доручити уряду прийняти в першому кварталі проект закону про обіг землі", - рассказывает народный депутат, заместитель главы комитета ВР по вопросам аграрной политики Александр Бакуменко.

"Очевидно, что власть очень хочет распродать последнее, что есть - это землю. Мы предлагаем следующую модель: вносим изменения в земельный кодекс, запрещаем вообще продавать сельхоземель, выходим на референдум и спрашиваем у народа, что же они хотят. Пусть власть честно выйдет и скажет: мы хотим землю продавать, мы - оппозиция - выйдем и скажем: не продавать и пусть люди сами определятся. Я уверен, что украинцы поддержат нас - земля продаваться не будет", - считает народный депутат, "Оппозиционный блок" Александр Вилкул.

Голосовать за продление моратория на продажу земли нардепы намерены в четверг, до рассмотрения бюджета. Мол, потом депутатов не соберешь, а на голосование за смету по традиции ожидается максимальная мобилизация.

"Якщо ми зайдемо в розгляд процедури бюджету в четвер, то ми вже будем змушені доопрацювати до того часу, поки ми його не приймемо. Якщо він буде прийнятий в четвер, це вже великий крок вперед, фактично ми його приймемо за місяць до Нового року, голоси переконаний – будуть", - говорит народный депутат, "Блок Петра Порошенко" Сергей Березенко.

"Наша фракція підтримує державний бюджет на 2018 рік , у нас є зауваження, та вцілому наші пропозиції були підтримані", - говорит народный депутат, "Народный фронт" Максим Бурбак.

"Подивіться на відсутність податку на виведений капітал , адже з бюджету забирається і виводиться капітал з держави, з економіки, підняття заробітної плати - це підняття податків, а податки куди прийдуть - у державний центральний бюджет", - говорит народынй депутат, "Самопомич" Олег Березюк.

"Бюджет ми також не підтримуєм, тому що він антисоціальний, ми вважаємо, що завищені видатки на силовий блок, на адміністративну машину, натомість соціальні видатки недостатні, пенсії і зарплати мусять бути більшими, підтримка реального сектору більшою, підтримка регіонів більшою, і меншим - податковий тягар, ми вважаємо, що некоректно вираховані макропоказники і в бюджеті закладені величезні кошти, які мусять бути спрямовані на підтримку людей.

Те, що зараз відбувається, можна сказати одним словом: ганьба. Україна зараз повинна шукати шляхи виходу з кризи, економічної, яка є в країні. Шукати дорогу до миру, політики повинні об'єднуватися навколо цього. У нас же відбувається боротьба за владу. Те, що відбувається зараз на вулиці - це ні що інше, як боротьба за владу всередині влади", - уверен народный депутат, "Оппозиционый блок" Сергей Левочкин.

Но и земельные вопросы, и бюджетные - снова отошли на второй план. На вечернем заседании топ-темой стало выступление генерального прокурора. 

Источник:
/
blog comments powered by Disqus

Другие новости

12.12 23:34
Скандального министра Януковича Ставицкого вызвали на допрос в ГПУ
12.12 23:34
Дело Дмитрия Бута должно расследовать НАБУ - Каплин
12.12 23:34
Генпрокуратура оспорит освобождение Михаила Саакашвили
12.12 23:34
Партию Рабиновича "За життя" финансирует человек с криминальным прошлым
12.12 23:34
Прислушаются ли украинские власти к рекомендациям Венецианской комиссии?
12.12 23:34
Завтра в Харькове состоится встреча лидеров Украины и Польши
12.12 23:34
Адвокаты Виктора Януковича требуют сменить судью
12.12 23:34
Адвокаты беркутовцев требуют допросить новых свидетелей
12.12 23:34
Великобритания готова отдать 40 млрд евро за Брекзит
12.12 23:34
Британский депутат попалась на "левом" заработке
12.12 23:34
В Париже студенты заявили об академическом бойкоте Израилю
12.12 23:34
Дональд Трамп призвал запретить "семейную миграцию"
12.12 20:34
ХАМАС объявило о начале третьей интифады против Израиля
12.12 20:34
Юрій Луценко прокоментував обшуки у Криму
12.12 20:34
ГПУ допитає Саакашвілі 18 грудня
12.12 20:34
Справа Януковича: адвокати вимагають замінити суддю
12.12 20:34
Велика Британія сплатить 40 млрд євро за Брекзіт
12.12 20:34
Теракт у Нью-Йорку: Трамп закликав змінити міграційне законодавство
12.12 20:34
Изменение климата: президент Франции сделал важное заявление
12.12 20:34
Трамп подписал оборонный бюджет с $350 млн помощи Украине