Депутати підтримали звернення президента про автокефалію УПЦ

19.04
19:34

Верховна рада підтримала "церковне звернення" Порошенка. Сьогодні з парламентської трибуни президент звернувся до нардепів. Він попросив підтримати постанову щодо звернення до вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні. Голосування викликало в залі бурхливу дискусію. Подробиці в матеріалі Олександра Васильченка.

Ще з ранку у Раді приготувалися до візиту президента. Згодом спікер парламенту звернувся до депутатів з проханням внести до порядку денного постанову про звернення президента до вселенського патріарха Варфоломія.

"Прошу проголосувати і прошу підтримати".

Після голосування у сесійній залі з'явився Президент Порошенко. Він звернувся до нардепів.

"Поява визнаної помісної церкви жодним чином не означатиме порушення конституційного принципу свободи совісті. Єдина православно помісна церква не стане державою. І всі віруючі матимуть і мають право вільно собі обирати як конкретний храм, так і конкретну церковну юрисдикцію. І хто захоче залишитися в тій церкві яка збереже єдність російської православної церкви теж зберігають за собою це гарантоване право власного вибору", - заявив Петро Порошенко, президент України.

Діалоги про створення автокефальної церкви тривають уже кілька років. Ще в 2016-му Рада ухвалила звернення до вселенського патріарха із проханням надати такий статус Православній церкві в Україні.

"19 листопада 2016 року зустрічався і мав зустріч зі Святійшим Патріархом і єпископами. І вони тоді дуже високо оцінили те звернення, яке дала Верховна рада України - воно започаткувало широку і професіональну дискусію. Сьогоднішнім зверненням ми маємо наблизити той історичний день, коли може буди проголошення створення єдиної помісної УПЦ", - наголосив Андрій Парубій, голова верховної ради України.

Дискусія про голосування стосовно звернення до патріарха викликала бурхливу реакцію у залі. "Проти" виступили опозиційний блок і "Відродження". Всі інші фракції - підтримали. Погляди нардепів розійшлись і опозиційні сили заблокували трибуну.

"Наша позиція, що держава не повинна втручатись в релігійне питання. Все це повинно вирішуватись керівниками релігійних установ і мирянами. А політики мають право приймати участь в цьому процесі тільки як рядові прихожани", - заявив Юрій Бойко, лідер фракції "Опозиційний блок".

"Я вважаю, що Верховна рада повинна виконати свій обов'язок із захисту інтересів України і підтримати постанову президента України про звернення до Вселенського Патріарха, що є незамінним кроком для виникнення незалежної УПЦ", - заявив Артур Герасимов, голова фракції "Блок Петра Порошенко".

Після дискусії депутати перейшли до голосування. Звернення президента до вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні підтримали 268 народних обранців.

"Дозвольте мені цей дух передати в телефонній розмові зі Вселенським Патріархом, який відбудеться прямо зараз. І ми на сьогоднішній день доведемо позицію парламенту, позицію президента, позицію народу і позицію українських ієрархів. Дякую вам", - наголосив Петро Порошенко, президент України.

Источник:
/
blog comments powered by Disqus

Другие новости

15.08 21:34
Полиция Великобритании ищет сообщников террориста из Лондона
15.08 21:34
Аутсайдеры Президентской гонки: кто еще, согласно рейтингу, составит компанию Вадиму Рабиновичу?
15.08 21:34
Владимир Гройсман призвал не тормозить децентрализацию в Украине
15.08 21:34
Сергей Каплин требует прекратить давление власти на профсоюзы Украины
15.08 19:34
Трамп раскритиковал оборону против России
15.08 14:34
На параді до Дня Незалежності буде присутній радник президента США
15.08 14:34
У США зареєстрували законопроект про нові антиросійські санкції
15.08 14:34
Туреччина підвищила мита на товари зі США
15.08 14:34
Президент Косова закликав Сербію скоригувати кордон
15.08 13:34
МЗС України та Німеччини обговорили миротворчу місію ООН на Донбасі
15.08 13:34
США закликали Росію припинити перешкоджання судноплавству в Азовському морі
15.08 09:34
Конгрес США опублікував законопроект про нові антиросійські санкції
15.08 01:34
Трамп подал иск против бывшей помощницы
14.08 22:34
Уряд Австралії планує закрити мегаполіси для мігрантів
14.08 22:34
Украина и Израиль подпишут договор о свободной торговле
14.08 22:34
Гройсман поручил выявить схемы незаконного экспорта леса
14.08 22:34
Украина готова к обмену пленными - Геращенко
14.08 22:34
Санкций США против России: появились интересные детали
14.08 14:34
При экс-министре обороны Гриценко Украина теряла стратегические заводы оборонпрома - експерт
14.08 13:34
Дональд Трамп підписав оборонний бюджет