Депутати підтримали звернення президента про автокефалію УПЦ

19.04
19:34

Верховна рада підтримала "церковне звернення" Порошенка. Сьогодні з парламентської трибуни президент звернувся до нардепів. Він попросив підтримати постанову щодо звернення до вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні. Голосування викликало в залі бурхливу дискусію. Подробиці в матеріалі Олександра Васильченка.

Ще з ранку у Раді приготувалися до візиту президента. Згодом спікер парламенту звернувся до депутатів з проханням внести до порядку денного постанову про звернення президента до вселенського патріарха Варфоломія.

"Прошу проголосувати і прошу підтримати".

Після голосування у сесійній залі з'явився Президент Порошенко. Він звернувся до нардепів.

"Поява визнаної помісної церкви жодним чином не означатиме порушення конституційного принципу свободи совісті. Єдина православно помісна церква не стане державою. І всі віруючі матимуть і мають право вільно собі обирати як конкретний храм, так і конкретну церковну юрисдикцію. І хто захоче залишитися в тій церкві яка збереже єдність російської православної церкви теж зберігають за собою це гарантоване право власного вибору", - заявив Петро Порошенко, президент України.

Діалоги про створення автокефальної церкви тривають уже кілька років. Ще в 2016-му Рада ухвалила звернення до вселенського патріарха із проханням надати такий статус Православній церкві в Україні.

"19 листопада 2016 року зустрічався і мав зустріч зі Святійшим Патріархом і єпископами. І вони тоді дуже високо оцінили те звернення, яке дала Верховна рада України - воно започаткувало широку і професіональну дискусію. Сьогоднішнім зверненням ми маємо наблизити той історичний день, коли може буди проголошення створення єдиної помісної УПЦ", - наголосив Андрій Парубій, голова верховної ради України.

Дискусія про голосування стосовно звернення до патріарха викликала бурхливу реакцію у залі. "Проти" виступили опозиційний блок і "Відродження". Всі інші фракції - підтримали. Погляди нардепів розійшлись і опозиційні сили заблокували трибуну.

"Наша позиція, що держава не повинна втручатись в релігійне питання. Все це повинно вирішуватись керівниками релігійних установ і мирянами. А політики мають право приймати участь в цьому процесі тільки як рядові прихожани", - заявив Юрій Бойко, лідер фракції "Опозиційний блок".

"Я вважаю, що Верховна рада повинна виконати свій обов'язок із захисту інтересів України і підтримати постанову президента України про звернення до Вселенського Патріарха, що є незамінним кроком для виникнення незалежної УПЦ", - заявив Артур Герасимов, голова фракції "Блок Петра Порошенко".

Після дискусії депутати перейшли до голосування. Звернення президента до вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні підтримали 268 народних обранців.

"Дозвольте мені цей дух передати в телефонній розмові зі Вселенським Патріархом, який відбудеться прямо зараз. І ми на сьогоднішній день доведемо позицію парламенту, позицію президента, позицію народу і позицію українських ієрархів. Дякую вам", - наголосив Петро Порошенко, президент України.

Источник:
/
blog comments powered by Disqus

Другие новости

28.05 12:34
Справу українського політв'язня Романа Сущенко розглянуть у Росії 28 травня
28.05 12:34
Олег Сенцов продовжує голодування у російській тюрмі
28.05 09:34
Подготовка встречи Трампа и Ким Чен Ына продолжается - США
28.05 09:34
Россия вмешивалась в выборы стран-членов НАТО: раскрыта схема
28.05 09:34
Порошенко показал самый масштабный проект ВСУ
28.05 09:34
В Италии не смогли сформировать правительство
28.05 09:34
Донбасс на пороге экологической катастрофы и эпидемии туберкулеза - Волкер
27.05 21:34
Генсек НАТО рассмотрит конфликт между Украиной и Венгрией - МИД
27.05 21:34
Позиция министра социальной политики ущемляет права переселенцев - Каплин
27.05 21:34
Дональд Трамп упростил процедуру увольнение американских госслужащих
27.05 19:34
МИД Польши призвал НАТО вмешаться в спор Венгрии с Украиной
27.05 19:34
Конфликт на Донбассе перешел в активную фазу - Волкер
27.05 16:34
Встречи "Нормандской четверки" в июне не состоится - Климкин
27.05 13:34
Конфликт Украина - Венгрия: в НАТО сделали громкое заявление
27.05 11:34
Накануне выборов давление ГПУ на Вилкула только снижает рейтинг власти - эксперт
27.05 05:34
Порошенко поздравил "Реал" с победой в Лиге чемпионов
27.05 01:34
Украина передала в НАТО доклад о разработке Россией оружия
26.05 21:34
Порошенко обсудил с премьер-министром Болгарии подготовку к саммиту "Украина - ЕС"
26.05 21:34
Лидеры КНДР и Южной Кореи провели внеплановую встречу
26.05 20:34
Колумбия станет глобальным партнером НАТО