Верховная Рада провалила избрание состава ЦИК: о чем еще говорили депутаты?

16.05
23:34

Договаривались, но не договорились. Центризбирком пока остается в старом составе. Что касается голосования за новых кандидатов, то парламентские фракции продолжают консультации. Какие вопросы еще утрясают депутаты и что обсуждали под куполом сегодня - об этом в нашем сюжете.

С утра трибуну снова обступили радикалы - с медицинским вопросом. Требуют - вмешаться в дела аптек.

"Сьогодні вартість ліків в українських аптеках вдвічі-втричі більша, ніж у сусідніх країнах, ми пропонуємо і вимагаємо відновити державне регулювання цін на ліки щоб не було так, коли у двох сусідніх аптеках різниця цін між ліками у 100-200 гривень. Друге - це скасування ПДВ на ліки, третє - це розширення програми безплатних ліків", - говорит Олег Ляшко, народный депутат, Радикальная партия.

"Оппозиционный блок" требует разобраться, почему столько времени в стране нет министра здравоохранения.

"У нас нема, після трьох років реформаторів концепції розвитку охорони здоров'я. І як наслідок - ми маємо точкові законопректи, які на сьогоднішній день не працюють. На сьогоднішній день ми вимагаєм одного - внесіть в зал постанову 5642 про звіт роботи т.в.о міністра, голосуйте "за", призначайте міністра і несіть політичну відповідальність ми за те, щоб була реформа, але вона повинна бути затверджена урядом і парламентом", - говорит Игорь Шурма, народный депутат, "Оппозиционный блок".

Ну, а в повестке дня сегодня - один медицинский законопроект. О трансплантологии. Он предоставляет право человеку при жизни дать письменное согласие стать донором после смерти.

"Те, що ми прописали в законі згоду людей - це створює додаткові складності для розвитку системи, вся система трансплантації - в неї не закладена можливість бути будь-чиїм бізнесом, в законі прописано, що держава повністю буде фінансувати весь процес, тобто можливості щось продавати - заборонено законом", - говорит Ольга Богомолец, народный депутат, Блок Петра Порошенко.

Закон о трансплантологии сегодня должен был пройти второе чтение. Но из-за большого количества правок документ не успели рассмотреть и решили продолжить завтра. Очень много замечаний и к закону об антикоррупционном суде - порядка двух тысяч.

"Дві тисячі поправок потрібні для того, щоб знищити ідею антикорупційного суду, затягнути і знищити, бо антикорупційнйи суд може змінити політичний ланшафт в країні", - говорит Олег Березюк, народный депутат, "Самопомич".

"Влада боїться запровадження антикорупційного суду - це той суд, який буде займатися виключно топ-посадовцями і виклбючно чиновниками топ-рівня", - говорит Вадим Ивченко, народный депутат, "Батькивщина".

Нардепы говорят - нет смысла рассматривать в таком количестве поправок, достаточно учесть рекомендации венецианской комиссии.

"Насправді - лише 5 правок відділяли законопроект, внесений президентом від рекомедацій венеційської комісії, це правки, які стосуються щодо кількості суддів, це правки, які стосуюуться якостей тих кандидатів, які мають бути обрані, це правки, які стосуються юрисдикції, тобто антикорупційний суд має займатися питаннями, які підслідні НАБУ. І останнє питання - це право вето міжнародних експертів під час відбору кандидатів до антикорупційного суду", - говорит Леонид Емец, народный депутат, "Народный фронт".

"Ключова проблема полягає у призначенні суддів антикорупційного суду. Цей орган має бути незалежним, і має виносити правосудні рішення, а таким чином мусить бути додаткова комісія, втому числі з міжнародних експертів, яка не буде призначати суддів, але буде вказувати, хто не може бути суддею", - говорит Иван Крулько, народный депутат, "Батькивщина".

"Якщо ми прямо скажемо, що іноземці у нас будуть призначати суддів - це не відповідає конституції, є вихід з цієї ситуації, наприклад, дать можливість цій группі відбирати необхідну кількість для конкурсу, вибраковуючи тих, кого вони хочуть, будь ласка. Але забезпечьте конкурс на посаду. От є три кандидатури - хай конкурують на одну посаду", - говорит Валерий Карпунцев, народный депутат, Блок Петра Порошенко.

"Я вважаю, що суди всі повинні бути реформовані, і ми за це голсоували при прийнятті судової реформи. А те, що створюється окремо взятий суд, який ніби-то буде справделивий, а потім треба буде створити суди для карманніків, домушніків, для військових, для пенсіонерів, то це шлях в нікуди. Ми вважаєм, що вся судова система має бути реформована", - говорит Юрий Бойко, глава фракции, "Оппозиционный блок".

Договариваться и сводить воедино поправки к закону об антикоррупционном суде нардепы отправились на заседания профильного комитета. А вот о чем снова не договорились так это о голосовании за новый состав Центризбиркома. Завтра планировали назначать новых членов ЦИК, но по словами спикера - консультации продолжаются.

Источник:
/
blog comments powered by Disqus

Другие новости

16.10 19:34
Скандальний Brexit: Британія може залишити ЄС без угоди
16.10 19:34
Австралію закликають визнати Єрусалим столицею Ізраїлю
16.10 18:34
Рада не сняла с Колесникова депутатскую неприкосновенность
16.10 18:34
Порошенко пообіцяв підняти зарплати військовослужбовцям
16.10 18:34
Юрий Бойко выступил за снятие неприкосновенности с депутатов Рады
16.10 17:34
Оппоблок требует принятия справедливого бюджета - Юрий Бойко
16.10 17:34
Сегодня в Раде фактически началась президентская кампания Вилкула - эксперт
16.10 15:34
Рада не сняла с Вилкула депутатскую неприкосновенность по сфальсифицированному прокуратурой делу
16.10 14:34
Заседание ТКГ в Минске: Кучму заменит советник Порошенко
16.10 14:34
Взрывы в Ичне: в ходе расследования допросили сотни солдат
16.10 14:34
Угорщина блокуватиме Комісії Україна-НАТО
16.10 14:34
Південна Корея, КНДР та представники ООН проведуть тристоронню нараду
16.10 14:34
Рада оставила Вилкула неприкосновенным
16.10 14:34
У "Відродженні" закликали прем’єра звільнити керівника "Укрзалізниці"
16.10 12:34
ЕБРР назначил нового главу представительства в Украине
16.10 11:34
Бюджет-2019: Гройсман назвал сроки принятия
16.10 10:34
Україна та Угорщина домовилися про зміну назви посади уповноваженого із Закарпаття
16.10 02:34
Почему Украина выслала венгерского консула: заявление Климкина
15.10 23:34
Рада ЄС затвердила новий режим санкцій щодо використання хімічної зброї
15.10 23:34
У 2019 році місцеві бюджети будуть поповнені на 41 млрд гривень - Володимир Гройсман